Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Jak powinna być wyposażona dobra przychodnia?

Dobrze wyposażona przychodnia lekarska nie tylko przyciąga pacjentów, ale i cieszy się wzorową renomą. Jak powinna być wyposażona?

Kliniki medyczne, muszą być wyposażone w profesjonalne urządzenia. Tak samo gabinety stomatologiczne powinny być na bieżąco z nowościami i fachowym sprzętem medycznym. Jeżeli jesteś ciekawy, jak wzorowo wyposażyć swoją klinikę lub swój gabinet dentystyczny to zostań z nami do końca. Jeśli natomiast jesteś pacjentem i zastanawiasz się jak rozpoznać dobra przychodnię to również przeczytaj ten artykuł.

Sprzęt medyczny – jakość i profesjonalizm

Pacjenci, którzy przychodzą na badania oczekują, że zostaną poddani profesjonalnym zabiegom, dzięki którym dowiedzą się jaki jest ich stan zdrowia i co musza robić, by wygrać walkę z chorobą. Bez specjalistycznego i innowacyjnego sprzętu medycznego ani rusz. Dlatego bardzo ważne jest, by wyposażyć się w niego już na początku otwierania kliniki czy przychodni. Dzięki temu, pierwsi klienci z całą pewnością polecą naszą placówkę znajomym czy rodzinie.

Urządzenia sanitarne i akcesoria laboratoryjne

Kolejnym punktem, o którym trzeba pamiętać są akcesoria do badań laboratoryjnych i komory do sterylizacji narzędzi. Normy dezynfekcji są bardzo restrykcyjne i powinny być najsurowiej kontrolowane. Wszystkie narzędzia, które wykorzystywane będą do badań, muszą być jednorazowe. Do takich akcesoriów przypisuje się między innymi:

– strzykawki,

– rękawiczki,

– pęsety,

– patyczki do wymazów,

– szpatułki laryngologiczne.

Oprócz tak oczywistych przedmiotów jednorazowego użytku, musi być również miejsce na komory do sterylizacji i dezynfekcji nożyczek i innych przyrządów medycznych, które będą miały kontakt z pacjentem.

Stomatologia

Jeżeli jesteś stomatologiem, to na pewno interesujesz się rozmaitymi narzędziami i pomocami do pracy. W takim wypadku możesz sprawdzić na przykład tutaj: http://medicaldepot.pl/k/945/view/stomatologia-945.html jakie nowości są obecnie na topie i jak odnowić swój gabinet tak, by znalazł się w nim profesjonalny, nowoczesny i fachowy zestaw narzędzi.

Jaki powinien być idealny sprzęt medyczny?

Profesjonalne i dopuszczone do użytku sprzęty medyczne powinny być oznaczone certyfikatami CE (zgodny z dyrektywami UE). Tylko takie urządzenia mogą znaleźć się w przychodniach, szpitalach i prywatnych gabinetach. Pamiętaj, każdy pacjent ma prawo poprosić Cię o dokumenty potwierdzające zgodność sprzętu medycznego z dyrektywami UE i narzuconymi normami bezpieczeństwa przez ministerstwo zdrowia.