Leczenie pijawkami, czyli zabieg hirudoterapii

Tradycyjne metody leczenia czasem zawodzą i niestety często mają skutki uboczne. Nie oznacza to jednak, że mamy zrezygnować z tego typu leczenia całkowicie. Można jednak skorzystać z niekonwencjonalnych metod, takich jak np. leczenie pijawkami. Jest to dość stara metoda, która sięga już czasów starożytnych, a więc jest dość spore doświadczenie w tego typu zabiegach. Bardzo prosty zabieg, który pomaga w leczeniu wielu schorzeń z zakresu np. układu sercowo-naczyniowego, neurologicznego, laryngologicznego, urologicznego, układu endokrynnego oraz wielu innych. Korzystnie wpływa to również na naszą cerę oraz układ kostny

Zabieg hirudoterapii polega na przystawieniu pijawki lub pijawek w określone miejsca na ciele. Trwa to zwykle koło godziny i jest całkowicie bezbolesne. Pijawka podczas wgryzania się wpuszcza do naszego organizmu enzymy, które mają działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz antybiotyczne. W celu zakwalifikowania się na taki zabieg należy przyjść z aktualnymi badaniami krwi, tak by specjalista mógł stwierdzić, czy dana osoba nadaje się do leczenia tą metodą. Bardzo dużo cennych informacji o leczeniu pijawkami znajduje się na stronie http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. Warto przeczytać wiadomości tam umieszczone, aby pogłębić swoją wiedzę na ten temat.

Leczenie pijawkami powinno odbywać się w specjalnych klinikach lub gabinetach kosmetycznych pod okiem osoby posiadającej odpowiednie przeszkolenie i praktykę w zakresie hirudoterapii. Dlaczego należy udać się do takich miejsc? Mamy wówczas całkowitą pewność co do bezpieczeństwa przeprowadzanego zabiegu. Pijawki lecznicze przechowywane są w specjalnych warunkach, przed zabiegiem sterylizowane i co bardzo ważne, nigdy nie są one używane ponownie. Ma to na celu ochronę pacjenta przed zarażeniem się bakteriami, wirusami bądź innymi patogenami.

Tego typu zabiegu nigdy nie należy przeprowadzać u osób, które nie wykazały żadnego przyuczenia w tym zakresie oraz gdy nie wiadome jest źródło pochodzenia pijawek lub samodzielne jego przeprowadzanie, gdyż może to mieć niezwykle negatywne skutki dla naszego zdrowia.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *