Migrena? Wygraj z nią!

Migrena najczęściej zdarza się sporadycznie, np. podczas zmiany klimatu, czy po dużym osłabieniu organizmu. Wiąże się ona z nagłą zmianą ciśnienia tętniczego w okolicach mózgu. Takie sporadyczne przypadki można przejść dzięki leczeniu przeciwbólowemu i chwilowemu odcięciu się od świata. Co robić, gdy migrena staje się chorobą przewlekłą?

O ile na sporadyczne ataki migreny najlepiej działać środkami przeciwbólowymi, tak w przypadku przewlekłej choroby leczenie przebiega zupełnie inaczej. Migrena jest związana ze zmianami ciśnienia tętniczego w okolicach mózgu, natomiast ból jest jedynie skutkiem ubocznym. To dlatego na dłuższą metę leki przeciwbólowe nie działają. Wręcz szkodzą, ponieważ organizm się do nich przyzwyczaja. Z tego względu podaje się środki na wyrównanie ciśnienia krwi. Jak się okazuje, medycyna naturalna zna lepsze sposoby na zapobieganie problemowi migreny, niż podawanie leków niszczących wątrobę.

Pijawki na problemy z układem krążenia

Migrena przewlekła najczęściej dotyka kobiety między 25 a 50 rokiem życia. Zazwyczaj jest związana z zaburzeniami pracy układu krążenia. Z tego względu, należy działać właśnie na pracę naczyń – udrażnianie ich. Tutaj zalecane jest leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. Hirudyna, znajdująca się w ślinie pijawek, rozrzedza krew i korzystnie wpływa na cały układ krążenia. Równowaga w ciśnieniu krwi związana jest z poczuciem komfortu i zadowolenia. Nawet małe wahania ciśnienia mogą powodować omdlenia, nudności czy bóle głowy. Migrena to kompilacja wszystkich tych objawów. Do tego dochodzi światłowstręt oraz nadwrażliwość słuchowa. Ciśnienie napierające na konkretne ośrodki w mózgu, powodują niesamowity dyskomfort, który może utrzymać się nawet do kilku dni.

Leczenie pijawkami jest nieinwazyjne i służy temu, by ataki migreny w ogóle nie wystąpiły. Wszelkie leki, nawet te dedykowane problemowi, leczą objawowo. To oznacza, że nie zapobiega się ponownemu powstawaniu problemu, lecz jedynie walczy się z nim, gdy już daje objawy. Hirudoterapia http://pijawki.abros.pl/ wpływa na polepszenie pracy układu krwionośnego, dzięki czemu ponowne wystąpienie ataków migreny może już nie nastąpić. Oczywiście przed podjęciem zabiegu, warto wykonać komplet badań by wykluczyć przeciwwskazania.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *