Profilaktycznie i leczniczo!

Profilaktycznie i leczniczo!

Hirudoterapia to metoda leczenia stosowana od wieków. Jest bardzo skuteczna, gdyż w zależności od ułożenia pijawek mogą oddziaływać na konkretne miejsce lub kilka jednocześnie. Substancje zawarte w gruczołach ślinowych żyjątek wspomagają pracę całego organizmu oraz walkę z chorobami.

Hirudoterapia była bardzo popularna w starożytności. Obecnie wraca do łask zarówno terapeutów, jak i lekarzy. Coraz częściej jest stosowana jako kompleksowa metoda wspomagająca pracę całego organizmu lub sposób na walkę z przewlekłymi chorobami, takimi jak miażdżyca czy nadciśnienie.

Na czym polega?

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami rozpoczyna się od pogłębionego wywiadu z pacjentem. Jeżeli badania krwi są dobre, a przyjmowane leki nie kolidują z zastosowanie terapii, wówczas taka osoba może zostać poddana kuracji.

Podczas zabiegu stosowane są tylko te pijawki, które zostały wyhodowane w specjalnych, laboratoryjnych warunkach. Te ze środowiska naturalnego nie mogą być użyte do leczenia. Pijawka mocuje się do ciała pacjenta za pomocą otworu gębowego, przyssawek oraz szczęk, a sam moment wgryzienia jest odczuwalny jak ukłucie igły podczas zastrzyku.

Osoba poddawana kuracji może utracić od 4 do 8 ml krwi, w zamian za to do organizmu trafiają niezbędne do funkcjonowania substancje. W przypadku osób, które są poddawane zabiegowi po raz pierwszy mogą być użyte jedynie 4 pijawki. Po terapii krew może sączyć się z rany nawet przez 24 godziny.

Dlatego tak ważne jest założenie odpowiedniego opatrunku. Powinien być wykonany z jałowej gazy i zmieniany co najmniej co 12 godzin. Jednorazowy zabieg może trwać od 45 do 90 minut. Wszystko zależy od pracy pijawki, ciśnienia krwi, miejsca leczenia, a nawet warunków atmosferycznych.

Pijawki po każdym zabiegu są utylizowane, gdyż nadają się jedynie do jednorazowego użytku. Najczęściej stosowanymi metodami są miejscowa oraz hirudokompleksoterapia. W przypadku techniki leczenia konkretnego miejsca terapia jest zintensyfikowana, a przez to bardziej efektywna.

Więcej na temat leczenia za pomocą pijawek, zastosowania terapii oraz jej rodzajów można znaleźć na stronie http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj komentarz