Przychodnia państwowa czy prywatna?

hospital-502885_640Szukając specjalisty od problemu zdrowotnego często musimy podjąć decyzję: leczymy się prywatnie, czy na koszt NFZ? Pozornie wybór jest prosty, bo przychodnie państwowe oferują diagnozowanie i leczenie za darmo… z drugiej strony rynek placówek prywatnych rozwija się dynamicznie i cieszy wciąż rosnącą popularnością Polaków.

Od procesu leczenia oczekujemy przede wszystkim trafnej diagnozy. To klucz do sukcesu, który pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się schorzeń – zdarza się, że źle postawiona wydłuża leczenie, a nawet wspomaga rozwój choroby. Ponadto udając się do lekarza oczekujemy rzetelnej i wyczerpującej pomocy oraz psychicznego komfortu. W prywatnej placówce na wizytę u specjalisty czekamy dużo krócej, dodatkowo w trakcie samej kontroli możemy liczyć na pełen pakiet usług medycznych i przeprowadzenie szczegółowego wywiadu. Podobna rzecz dotyczy badań – w przychodni państwowej coraz częściej czas oczekiwania na każde z nich wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy, prywatne zostają nam one zlecone i wykonane na miejscu. Dodatkowo pacjenci dość często zaznaczają, że w prywatnej placówce spotykają się z o wiele milszym i cieplejszym przyjęciem, zarówno ze strony lekarza, jak i reszty personelu.

Wszyscy ci, którym zależy na skutecznej diagnostyce choroby i szybkim wyleczeniu powinni wybrać prywatną przychodnię. To prosty sposób na skrócenie czasu niezbędnego przy rozpoznawaniu chorób. Z drugiej strony warto pamiętać o kosztach leczenia – a te mogą być dość wysokie. Można je jednak zredukować za pomocą pakietów medycznych lub ubezpieczeń zdrowotnych w jednej z kilku firm działających w kraju. Sami dostosowujemy ich zakres do własnych potrzeb, wybieramy opcję indywidualną lub rodzinną. Wykupując pakiety medyczne, zapłacimy jedną stosunkowo niską składkę ubezpieczenia – zapewnimy sobie i najbliższym praktycznie nieograniczony
dostęp do najróżniejszych świadczeń zdrowotnych takich jak: konsultacje u specjalistów, specjalistyczne zabiegi lekarskie i pielęgniarskie, badania laboratoryjne oraz diagnostyczne.