Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Zakładasz prywatny gabinet chirurgiczny? Dowiedz się, jak go wyposażyć

Obecnie prywatne gabinety cieszą się dużym powodzeniem. Pacjenci często muszą czekać miesiącami, by dostać się na zabieg do publicznej placówki, dlatego coraz częściej leczą się prywatnie. Założenie własnej działalności gospodarczej może być więc dobrą inwestycją na przyszłość. Jakie wyposażenie musi obowiązkowo znaleźć się w gabinecie chirurgicznym?

Jaki lokal wybrać?

Co prawda, konkretne wymogi co do wielkości lokalu zostały już zniesione, ale z racji, że jest to gabinet chirurgiczny, musi mieć dużą powierzchnię. Chyba nie trzeba przypominać, że zarówno meble, ściany i podłogi muszą mieć gładką powierzchnię, która będzie łatwa do utrzymania w czystości. Jest jednak jedna rzecz, na którą szczególnie musimy zwrócić uwagę w przypadku gabinetów chirurgicznych, a co nie jest konieczne w przypadku lokalu dla dentysty czy okulisty. Z racji, że do takiego gabinetu będą przychodzić pacjenci z różnymi urazami, musimy pamiętać o odpowiednim przystosowaniu lokalu dla osób niepełnosprawnych. Gabinet powinien być ulokowany również w takim miejscu, żeby łatwo było się do niego dostać.

Podstawowe wyposażenie

Oprócz podstawowych mebli, takich jak biurko, stoliki chirurgiczne, stoliki zabiegowe, wózki czy stojaki na kroplówki, musimy także pamiętać o szafach na materiały chirurgiczne, podestach czy lampach zabiegowych. Przede wszystkim powinny być one wykonane z materiałów trwałych i kwasoodpornych. Kiedy już mamy skompletowane meble, warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich narzędzi chirurgicznych oraz artykułów opatrunkowych. Jaki sprzęt będzie nam potrzebny do zabiegów? Wszelkie potrzebne narzędzia, takie jak nożyczki chirurgiczne czy skalpele, kupicie na stronie: http://medicaldepot.pl/p/3544/nozyczki-chirurgiczne-metzenbaum-proste-14-5-cm-3544.html. A co jeszcze trzeba kupić?

Oczywiście konkretnych narzędzi zależy od tego, w jakiej dziedzinie będziecie się specjalizować. Musimy jednak pamiętać, by wybierać sprawdzone narzędzia, które oznaczone są certyfikatami CE.