Pozbądź się bólu bez bólu

Pozbądź się bólu bez bólu

Zapewne każdy z nas słyszał o cudownej mocy pijawek. Stworzenia te pomagają pozbyć się najrozmaitszych chorób i schorzeń. Mimo że wiele osób z najbliższego otoczenia zachwala zabiegi hirudoterapii, wy wciąż nie możecie się do nich przekonać? Zupełnie niesłusznie!

Hirudozwiązki

Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) daje zaskakujące efekty. Niejednokrotnie zdarzyło się, że już po pierwszym zabiegu pacjent odczuł ulgę. Cały sekret pijawek tkwi w hirudozwiązkach, które znajdują się w ich gruczołach ślinowych. Są one uwalniane podczas zabiegu, gdy pijawka przywiera do ciała swojej ofiary za pomocą otworu gębowego. Co ciekawe, hirudozwiązków nie da się podrobić. Koncerny farmaceutyczne podjęły już niezliczoną ilość prób, by stworzyć coś o identycznym działaniu, jak związki ślinowe pijawek, ale jak na razie bezskutecznie. Nie pozostaje więc nic innego, jak przekonać się do tych ciemnych stworzeń. Zabieg z wykorzystaniem pijawek jest bezbolesny – ich ślina zawiera bowiem między innymi substancje znieczulające, dzięki którym stworzenia te „korzystają” ze swoich karmicieli, nie zadając im bólu.

Techniki stawiania pijawek

W zależności od tego, na jakie schorzenie cierpi pacjent, wyróżnić można różne rodzaje stawiania pijawek. Jedną z najpopularniejszych metod jest technika leczenia miejscowego. Pijawki przystawiane są bezpośrednio w miejscu leczonym. Bardzo znana jest również hirudokompleksoterapia. Podczas zabiegu pijawki mają działać kompleksowo i profilaktycznie. Są one przystawiane w wybranych miejscach ciała tak, aby oddziaływać na wiele układów narządów wewnętrznych. Z kolei podczas hirudoenergoterapii stworzenia przystawiane są do konkretnych stref energetycznych ciała. Poza tym jest też technika, która ma za zadanie oddziaływać – tak jak w akupunkturze – na poszczególne punkty ciała. To hirudorefleksoterapia. Pijawki mogą też oddziaływać na układ nerwowy człowieka. W takiej sytuacji technikę tę nazywamy hirudoneuroterapią. Najmniejszą popularnością cieszy się hirudoautoimmunoterapia, podczas której pobiera się krew z wcześniej przystawionej pijawki i w ten sposób oddziałuje na układ limfatyczny. Taki zabieg może być przeprowadzony tylko pod nadzorem lekarza. Wszystkie niezbędne informacje na temat pijawek i hirudoterapii znajdziemy na http://pijawki.abros.pl/

Dodaj komentarz