Naturalne sposoby leczenia migreny

Naturalne sposoby leczenia migreny

Migrena to zaburzenie neurobiologiczne powodujące powtarzające się silne bóle głowy, które utrudniają codzienne funkcjonowanie i z którymi naprawdę ciężko walczyć. Ich leczenie opiera się głównie na farmakoterapii, jednak warto poznać też inne, naturalne sposoby.

Jak leczyć migrenę domowymi sposobami?

Aby nieco osłabić atak migreny oraz zredukować ich częstotliwość należy przede wszystkim zrelaksować się w cichym i ciemnym pomieszczeniu. Migrenę charakteryzują światłowstręt oraz nadwrażliwość na światło, dlatego warto ograniczyć dostęp tych bodźców. Skuteczna jest również terapia niskotemperaturowa. Niska temperatura powoduje uczucie odrętwienia, który osłabia ból. Mówiąc najprościej – należy zastosować zimne kompresy ściskające głowę. Co ciekawe, winogrona posiadają silne działanie przeciwzapalne, dlatego warto regularnie pić te owoce wymieszane z wodą. Dietę należy również wzbogacić o magnez, ponieważ to niedobór tego pierwiastka często powoduje napady bólu głowy. Dzięki odpowiedniej suplementacji magnezem może minąć także kilka innych, uciążliwych schorzeń. Migrena jest często powodowana także przez nieregularne spożywanie posiłków. Należy więc jeść zawsze o tych samych porach i nie pomijać posiłków. Niektóre orzechy zawierają salicylan, który blokuje ból. Podobnie działa świeży imbir, który dodatkowo blokuje nudności. Dobrze jest więc dodawać go do posiłków lub herbaty. Jedną z najistotniejszych kwestii jest zdrowy sen. Zmiana podstawowych nawyków życiowych może naprawdę pomóc.

Co na to medycyna naturalna?

Jednym z najpopularniejszych sposobów leczenia migreny oferowanych przez medycynę naturalną jest hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. W ślinie pijawki lekarskiej znajdują się związki obniżające ciśnienie tętnicze oraz przeciwzakrzepowe, ale także te przeciwbólowe i lekko znieczulające. Już jeden zabieg hirudoterapii jest w stanie zmniejszyć częstotliwość i natężenie migreny, a regularne ich powtarzania całkowicie ją eliminuje. Jest to naturalny, sprawdzony i przede wszystkim skuteczny sposób na pozbycie się dokuczliwych bóli głowy. Więcej o tym sposobie leczenia przeczytacie na stronie: http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj komentarz