Hormony pod lupą

Hormony pod lupą

dihydroprogesterone-867429_640

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne dla naszego zdrowia i ogólnej kondycji organizmu są profilaktyczne badania, zwłaszcza te, które pozwalają diagnozować ewentualne schorzenia endokrynologiczne. Bowiem sprawne funkcjonowanie hormonów jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia, a od tego zależy działanie pozostałych układów i narządów w naszym organizmie.

Układ hormonalny człowieka jest bardzo wrażliwy, a zmiany w jego funkcjonowaniu nie od razu dają o sobie znać. Nieleczone schorzenia hormonalne powodują szereg poważnych dla naszego zdrowia powikłań, co niejednokrotnie stanowi początek wielu chorób przewlekłych. Profilaktyczne badania mogą nas uchronić przed problemami zdrowotnymi, a wcześnie wykryte ewentualne nieprawidłowości w układzie hormonalnym mają ogromne znaczenie na przebieg leczenia, które zdecydowanie może przynieść szybsze i lepsze efekty. Szczególnie kobiety nie powinny zaniedbywać tej sfery, ale także mężczyźni, którzy do późnych lat chcą cieszyć się dobrym zdrowiem i witalnością, nie powinni rezygnować z wizyty kontrolnej u endokrynologa.

Stres – główny winowajca

Stres jest zabójczy dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy, nadnerczy czy przysadki, czyli narządów produkujących hormony w naszym ciele. Szczególnie osoby narażone na długotrwałe działanie stresu są podatne na deregulację hormonalną. Ludzki organizm jest niczym innym, jak naczynia połączone, a układ hormonalny jest bardzo wrażliwy i jego kondycja warunkuje działanie pozostałych układów. Jeżeli mamy stresującą pracę, a każdy dzień to gonitwa i walka z czasem, to powinniśmy się przebadać w specjalistycznej przychodni, która świadczy usługi w tym zakresie, na wysokim poziomie. Przychodnia tommed.waw.pl w Warszawie gwarantuje nam kompleksową opiekę, dzięki której możemy zadbać o prawidłowe funkcjonowanie naszego układu hormonalnego.

Jesteśmy tym, co jemy

Dieta ma niebagatelne znaczenie, a jeśli jest właściwie zbilansowana może nas uchronić przed wieloma przykrymi dolegliwościami ze strony układu hormonalnego. Obecnie, żywność jest nafaszerowana chemią, antybiotykami i hormonami, które działają niekorzystnie, wręcz toksycznie na nasz organizm. Właściwe odżywianie, to pierwszy z kroków do tego, by cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli odczuwamy dolegliwości ze strony układu hormonalnego, warto poświęcić temu chwile i umówić się na wizytę u specjalisty. Endokrynolog z Przychodni Tommed w Warszawie, po przeprowadzeniu odpowiednich badań pomoże Państwu w ustaleniu właściwej diety, by zapobiec wielu dolegliwościom lub wspomóc leczenie schorzeń endokrynologicznych.

Nałogi – po co Ci one?

Używki, zwłaszcza tytoń i alkohol potrafią siać prawdziwe spustoszenie w naszym organizmie. Zwłaszcza u kobiet, układ hormonalny jest bardzo wrażliwy, a przy nałogowym paleniu papierosów lub spożywaniu alkoholu w nadmiernych ilościach jego kondycja znacznie się pogarsza. Kobiety, które planują ciążę, powinny szkodliwe nałogi zamienić na gimnastykę i ruch na świeżym powietrzu, co stabilizuje poziom hormonów. Rozregulowana gospodarka hormonalna nieleczona, może prowadzić do poważnych, a czasem nieodwracalnych powikłań i chorób, takich jak cukrzyca czy bezpłodność.

Właściwy poziom hormonów odgrywa niebagatelne znaczenie. Jeśli są produkowane w nadmiarze lub jeśli mamy ich niedobór, to znacząco wpływa na kondycje reszty naszych układów, bowiem od hormonów zależy bardzo wiele. Często są one przyczyną otyłości, o czym nie wie wielu zmagających się z tym problemem. Co więcej, leczenie endokrynologiczne nie należy do najłatwiejszych, a przy nawet zaawansowanych stadiach, schorzenia mogą przebiegać bezobjawowo, dlatego tak ważne jest, by poświęcić nieco uwagi naszym hormonom i udać się o poradę do specjalisty – endokrynologa.

Dodaj komentarz