Sól morska w służbie medycyny

Sól morska w służbie medycyny

Dzisiaj hasło medycyna naturalna nie kojarzy się zbyt dobrze. Mylimy bowiem czasami pojęcia. Warto zauważyć, że medycyna klasyczna często wykorzystuje naturalne składniki, takie jak przeróżne zioła, czy sól morska.

Kiedy i w jakich dolegliwościach może nam pomóc właśnie sól morska?

Woda morska — zastosowanie w medycynie

Panie na pewno od razu zwrócą uwagę na lecznicze kosmetyki z solą morską. Przeznaczone są one szczególnie do pielęgnacji skóry wysuszonej, podrażnionej, mało elastycznej. Peelingi z solą morską czy sól do kąpieli z dodatkiem soli morskiej, szczególnie z Morza Martwego, to już uznane działania mające poprawić jakość skóry.

Jednak to nie koniec zastosowań soli morskiej. Świetnie się ona bowiem sprawdza jako składnik preparatów do higieny nosa. Jakie jest jej działanie? Udrażnia ona nos, polepszając nam oddychanie. Ponadto redukuje przekrwienie i obrzęk, tym samym zmniejszając cały stan zapalny. Wpływa także na nawilżenie błony śluzowej nosa i jej następczą regenerację.

Roztwór soli morskiej — w produktach do higieny nosa

W jakich preparatach do higieny nosa znajdziemy sól morską? Przede wszystkim będzie to preparat Rinozine, który na rynku jest obecnie dostępny jako spray albo jako maść.Dowiedź się więcej o zastosowaniu roztworu z soli morskiej w produktach Rinozine na stronie http://www.rinozine.pl/skladniki/woda-morska-w-produktach-rinozine-do-nosa/

W jakich sytuacjach można go użyć?

Sztandarowym wskazaniem jest tutaj syndrom suchego nosa. Co to jest? Jest to dość powszechna dzisiaj dolegliwość, jednakże wiele osób nie podejmuje żadnych działań, aby zredukować te nieprzyjemne objawy. Należy do nich uczucie niedrożnego nosa pojawiające się szczególnie rano, obrzęk, napady kichania, czasem krwawienia. Syndrom ten pojawia się, kiedy długo przebywamy w suchych, przegrzanych pomieszczeniach, w miejscach, w których włączona jest nieustannie klimatyzacja, czy też jeśli pracujemy z chemikaliami, mieszkami w mieście, w którym jest duże zanieczyszczenie albo palimy papierosy.

Roztwór wody z solą morską może przynieść ulgę również osobom cierpiącym na problemy z zatokami czy z alergią.

Roztwór soli morskiej — przeciwwskazania

Kiedy zaś nie można stosować roztworu z soli morskiej? Na pewno wówczas, gdy cierpimy na nadwrażliwość na sól morską. Jednak to jest w zasadzie jedyne przeciwwskazanie. Oczywiście warto pamiętać, aby stosować się do zaleceń umieszczonych na ulotce. Co więcej – należy zauważyć, że są różne preparaty dla dzieci i dla dorosłych. Mogą się one różnić sposobem aplikacji oraz składem. Nie można także zapomina, że preparat ten ma na celu jedynie wspomożenie regeneracji błony śluzowej. Jeśli ciągle będziemy pracować albo przebywać w szkodliwych warunkach, to dolegliwości powrócą.

Dodaj komentarz