Bańki lekarskie – sprawdź ich możliwości

Bańki lekarskie – sprawdź ich możliwości

Medycyna naturalna i ludowa zna wiele sposobów na skuteczne pozbycie się przeziębienia. Syrop z cebuli, leki na bazie żurawiny i czosnku czy ciepłe okłady. Jednak najczęściej stawiało się bańki. Bańki na przeziębienie to chyba najstarsza metoda leczenia tej dolegliwości.

A jak stawiać bańki?

Przede wszystkim, szklane bańki myjemy oraz odkażamy spirytusem. Następnie przygotowujemy naczynie ze spirytusem oraz patyczek z watą. Po jej zamoczeniu w spirytusie podpalamy i szybko wkładamy pod bańkę. Następnie wyjmujemy, a samą bańkę przykładamy do skóry. Powinna się zassać.

Bardziej bezpieczną alternatywą są bańki, które się stawia bez użycia ognia. Posiadają specjalny wentyl, dzięki któremu możemy regulować ilość odsysanego powietrza.
Po nałożeniu wszystkich baniek przykrywa się pacjenta kołdrą. Po piętnastu minutach bańki zdejmujemy a pacjentowi nakazujemy odpoczywać. Kiedyś tylko szklane, dziś bańki są też silikonowe czy gumowe. A ich przeznaczenie nie jest już jednoznaczne.

Dzisiaj, bańki nie tylko stawia się w przypadku przeziębienia. Za ich pomocą, walczy się z cellulitem, obwisłą skórą czy z przeczulicą. Masaż bańkami stanowi nieodzowną część każdego spa. Jest to zabieg nieinwazyjny, całkowicie bezpieczny i dający niezłe rezultaty. Jednak nie mogą z niego korzystać osoby, które mają tendencję do żylaków. Bowiem zabieg wywołuje mocne przekrwienie miejscowe, i może powodować pekanie naczynek. Natomiast zabieg przeprowadzony na żylakach, może nawet doprowadzić do zgonu pacjenta.

Do masażu antycellulitowego, używa się baniek gumowych, których nie trzeba rozgrzewać przed przyłożeniem do skóry. Nie stłuką się i są hipoalergiczne, a pacjent na bieżąco może powiedzieć, gdzie go boli za bardzo lub wcale. Przeziębienie jest chyba jednym z najbardziej dokuczliwych dolegliwości. Medycyna zna mnóstwo sposobów jak sobie z nim radzić. Wszystko zależy od ilości czasu, który chcemy temu poświęcić oraz, czy możemy chorobę przeleżeć w domu. Bowiem w dzisiejszych czasach, chorowanie jest luksusem, na który nie każdego stać i czasowo i finansowo. Co jest bardzo smutne.

źródło: http://www.medplus.pl/produkt/

Dodaj komentarz