Alternatywne metody leczenia

Alternatywne metody leczenia

Choroby towarzyszą ludziom od zawsze. Pomimo iż tradycyjna medycyna w wielu aspektach osiągnęła bardzo wysoki poziom, bezpieczeństwo stosowania niektórych leków nadal pozostawia wiele do życzenia. Obok medycyny konwencjonalnej, ukształtował się nurt medycyny alternatywnej, czy też naturalnej. Obecnie coraz więcej osób przekonuje się do naturalnych metod leczenia, które są bardziej bezpieczne a często również bardziej skuteczne niż metody konwencjonalne.

Do alternatywnych metod leczenia, zaliczamy między innymi fitoterapię (ziołolecznictwo). Zioła skutecznie działają w przypadku wielu chorób, przede wszystkim za sprawą związków aktywnych, czy też substancji czynnych, które się w nich znajdują. Przykładowo melisa, ma działać wyciszająco i uspokajająco a także przeciwskurczowo, dzięki obecności olejków eterycznych, garbników i fenolokwasów, które to stanowią związki aktywne tegoż zioła. Dlatego tak bardzo istotne jest, by zioła były zbierane w odpowiednim dla nich czasie i przechowywane we właściwych warunkach. Innymi przykładami ziół, znajdujących zastosowanie w lecznictwie niekonwencjonalnym, mogą być: rumianek o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym, anyż o działaniu wykrztuśnym i przeciwkaszlowym czy też ostropest plamisty, wspomagający pracę wątroby, dzięki zawartej w nim sylimarynie.

Innymi metodami niekonwencjonalnymi leczenia są refleksologia oraz akupunktura. Refleksologia opiera się na uciskaniu odpowiednich receptorów na dłoniach, stopach lub twarzy, odpowiadających konkretnym narządom w ciele. Akupunktura natomiast polega na nakłuwaniu bardzo cienkimi igłami właściwych miejsc. Zarówno akupunktura jak i refleksologia, mają na celu pobudzenie odpowiednich narządów do działania. Zabiegi te wspomagają więc dane narządy i maja udział w obronie przed chorobami i regeneracji organizmu.

Ostatnimi czasy coraz większym uznaniem cieszy się również hirudoterapia, czyli wykorzystywanie pijawek w celach leczniczych. Pijawki za sprawą wydzielanych związków pomagają w leczeniu między innymi chorób serca, wrzodów żołądka, chorób skóry a nawet depresji. Do tego celu używa się jednak pijawek hodowanych w bardzo sterylnych warunkach. Warto więc zwrócić uwagę na warunki hodowli, przeglądając strony oferujące sprzedaż pijawek http://pijawki.abros.pl/sprzedaz-pijawek-dystrybucja.

Dodaj komentarz