Jak stosować pijawki lecznicze?

Jak stosować pijawki lecznicze?

Leczenie pijawkami to metoda stosowana od zarania dziejów. Jest nie tylko naturalna, ale przede wszystkim skuteczna. Hirudoterapia pozwala na zwalczenie wielu chorób oraz dolegliwości, które dokuczają ludziom od lat.

Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) to terapia pozwalająca na walkę z wieloma przykrymi dolegliwościami oraz poważniejszymi chorobami. Ich zdrowotne właściwości wynikają ze związków, które wytwarzają. Hirudoterapię przeprowadza się w określonych warunkach, dlatego warto dowiedzieć się, gdzie jest ona wykonywana.

Jak wygląda zabieg?

Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie pogłębionego wywiadu z pacjentem. Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań, pacjent może zostać poddany zabiegowi. Pijawki lecznicze stosowane podczas terapii są hodowane w warunkach laboratoryjnych. Pod żadnym pozorem nie można pozwolić na to, aby zastosować te ze środowiska naturalnego.

Pijawka jest przystawiana do ciała i zaczepia się za pomocą przyssawek, otworu gębowego oraz szczęk wyposażonych w chitynowe ząbki. Podczas zabiegu pacjent może stracić od 4 do 8 ml krwi. W zamian otrzymuje substancje lecznicze wspomagające pracę organizmu. Warto pamiętać, że każdorazowo pijawki są utylizowane po zabiegu.

Jeżeli jest to pierwsza tego typu kuracja u pacjenta, nie powinno się stosować więcej niż 4 pijawki na raz. Po przeprowadzonej terapii krew może sączyć się z rany do 24 godzin, stąd należy pamiętać o odpowiednim i wytrzymałym opatrunku.

Zabieg może trwać od 45 do 90 minut. Wszystko zależy od tego, jak będzie pracowała pijawka, jakie pacjent będzie miał ciśnienie oraz gdzie zostanie przystawiona. Po przeprowadzonej hirudoterapii zakładany jest opatrunek z gazy. Trzeba go wymienić po 12h.

Warto?

Leczenie pijawkami jest skuteczne i wzmacnia cały organizm. Ponadto hirudozwiązki działają przeciwzakrzepowo, przeciwnowotworowo i rozbijają już powstałe zakrzepy, a także wspomagają kurację innych dolegliwości.

O hirudoterapii i właściwościach prozdrowotnych pijawek leczniczych można przeczytać więcej na stronie http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj komentarz