Leczenie za pomocą pijawek

Leczenie za pomocą pijawek

Leczenie pijawkami jest stosowane od wielu wieków. Glisty mają dużo właściwości prozdrowotnych, które wspomagają terapię różnych chorób. Ponadto mogą leczyć torbiele czy czyraki.

Pijawki swoje lecznicze właściwości zawdzięczają hirudozwiązkom występującym w ich gruczołach ślinowych. Substancje przenikają do organizmu przez krew, powodując następnie zmiany biochemiczne, które poprawiają stan zdrowia chorego. Wśród najważniejszych związków znajdują się gilatyna (przeciwdziała przerzutom), hementyna (rozbija zakrzepy), hirudyna (przeciwdziała zakrzepom) oraz aparyza (sprawia, że krew jest płynniejsza i zmniejsza jej lepkość). Ponadto występują tam także substancje antynowotworowe, poszerzające naczynia krwionośne oraz przeciwbólowe.

Do leczenia za pomocą pijawek stosowane są różne metody. Pierwsza to technika terapii miejscowej. Pijawki są przykładane do miejsca, które ma zostać wyleczone. Drugą jest hirudokompleksoterapia. Głównie stosowana w blokowaniu procesów starzenia, a nawet leczeniu miażdżycy. Pijawki są przystawiane do konkretnych miejsc na ciele, dzięki czemu wpływają na wiele organów jednocześnie.

Kolejną metodą jest hirudoenergoterapia. Leczenie dotyczy stref energetycznych ciała. Inna technika to hirudorefleksoterapia. Pijawki są przykładane do miejsc, które zazwyczaj są wykorzystywane przy akupunkturze. Hirudoneuroterapia ma za zadanie oddziaływać na układ nerwowy chorego. Równie skutecznym rozwiązaniem jest hirudoautoimmunoterapia. Lekarz pobiera krew z pijawki, która wcześniej była przykładana do ciała chorego. W ten sposób wpływa ona na układ limfatyczny.

Leczenie pijawkami nie powinno być stosowane w przypadku nieprawidłowej morfologii oraz zażywania środków medycznych. W wyniku tego glisty mogą nie przynieść zamierzonych efektów terapii. Chory powinien przed kuracją wykonać dokładne badania.

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami przynosi niesamowite efekty. A to wszystko, dzięki licznym właściwościom zdrowotnym. Pijawki mogą być dobrym rozwiązaniem wielu problemów.

Dodaj komentarz