Leczenie pijawkami, czyli zabieg hirudoterapii

Leczenie pijawkami, czyli zabieg hirudoterapii

Tradycyjne metody leczenia czasem zawodzą i niestety często mają skutki uboczne. Nie oznacza to jednak, że mamy zrezygnować z tego typu leczenia całkowicie. Można jednak skorzystać z niekonwencjonalnych metod, takich jak np. leczenie pijawkami. Jest to dość stara metoda, która sięga już czasów starożytnych, a więc jest dość spore doświadczenie w tego typu zabiegach. Bardzo prosty zabieg, który pomaga w leczeniu wielu schorzeń z zakresu np. układu sercowo-naczyniowego, neurologicznego, laryngologicznego, urologicznego, układu endokrynnego oraz wielu innych. Korzystnie wpływa to również na naszą cerę oraz układ kostny

Zabieg hirudoterapii polega na przystawieniu pijawki lub pijawek w określone miejsca na ciele. Trwa to zwykle koło godziny i jest całkowicie bezbolesne. Pijawka podczas wgryzania się wpuszcza do naszego organizmu enzymy, które mają działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz antybiotyczne. W celu zakwalifikowania się na taki zabieg należy przyjść z aktualnymi badaniami krwi, tak by specjalista mógł stwierdzić, czy dana osoba nadaje się do leczenia tą metodą. Bardzo dużo cennych informacji o leczeniu pijawkami znajduje się na stronie http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. Warto przeczytać wiadomości tam umieszczone, aby pogłębić swoją wiedzę na ten temat.

Leczenie pijawkami powinno odbywać się w specjalnych klinikach lub gabinetach kosmetycznych pod okiem osoby posiadającej odpowiednie przeszkolenie i praktykę w zakresie hirudoterapii. Dlaczego należy udać się do takich miejsc? Mamy wówczas całkowitą pewność co do bezpieczeństwa przeprowadzanego zabiegu. Pijawki lecznicze przechowywane są w specjalnych warunkach, przed zabiegiem sterylizowane i co bardzo ważne, nigdy nie są one używane ponownie. Ma to na celu ochronę pacjenta przed zarażeniem się bakteriami, wirusami bądź innymi patogenami.

Tego typu zabiegu nigdy nie należy przeprowadzać u osób, które nie wykazały żadnego przyuczenia w tym zakresie oraz gdy nie wiadome jest źródło pochodzenia pijawek lub samodzielne jego przeprowadzanie, gdyż może to mieć niezwykle negatywne skutki dla naszego zdrowia.

Dodaj komentarz