Migrena? Wygraj z nią!

Migrena? Wygraj z nią!

Migrena najczęściej zdarza się sporadycznie, np. podczas zmiany klimatu, czy po dużym osłabieniu organizmu. Wiąże się ona z nagłą zmianą ciśnienia tętniczego w okolicach mózgu. Takie sporadyczne przypadki można przejść dzięki leczeniu przeciwbólowemu i chwilowemu odcięciu się od świata. Co robić, gdy migrena staje się chorobą przewlekłą?

O ile na sporadyczne ataki migreny najlepiej działać środkami przeciwbólowymi, tak w przypadku przewlekłej choroby leczenie przebiega zupełnie inaczej. Migrena jest związana ze zmianami ciśnienia tętniczego w okolicach mózgu, natomiast ból jest jedynie skutkiem ubocznym. To dlatego na dłuższą metę leki przeciwbólowe nie działają. Wręcz szkodzą, ponieważ organizm się do nich przyzwyczaja. Z tego względu podaje się środki na wyrównanie ciśnienia krwi. Jak się okazuje, medycyna naturalna zna lepsze sposoby na zapobieganie problemowi migreny, niż podawanie leków niszczących wątrobę.

Pijawki na problemy z układem krążenia

Migrena przewlekła najczęściej dotyka kobiety między 25 a 50 rokiem życia. Zazwyczaj jest związana z zaburzeniami pracy układu krążenia. Z tego względu, należy działać właśnie na pracę naczyń – udrażnianie ich. Tutaj zalecane jest leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. Hirudyna, znajdująca się w ślinie pijawek, rozrzedza krew i korzystnie wpływa na cały układ krążenia. Równowaga w ciśnieniu krwi związana jest z poczuciem komfortu i zadowolenia. Nawet małe wahania ciśnienia mogą powodować omdlenia, nudności czy bóle głowy. Migrena to kompilacja wszystkich tych objawów. Do tego dochodzi światłowstręt oraz nadwrażliwość słuchowa. Ciśnienie napierające na konkretne ośrodki w mózgu, powodują niesamowity dyskomfort, który może utrzymać się nawet do kilku dni.

Leczenie pijawkami jest nieinwazyjne i służy temu, by ataki migreny w ogóle nie wystąpiły. Wszelkie leki, nawet te dedykowane problemowi, leczą objawowo. To oznacza, że nie zapobiega się ponownemu powstawaniu problemu, lecz jedynie walczy się z nim, gdy już daje objawy. Hirudoterapia http://pijawki.abros.pl/ wpływa na polepszenie pracy układu krwionośnego, dzięki czemu ponowne wystąpienie ataków migreny może już nie nastąpić. Oczywiście przed podjęciem zabiegu, warto wykonać komplet badań by wykluczyć przeciwwskazania.

Dodaj komentarz