Hirudoterapia – zastosowanie, techniki

Hirudoterapia – zastosowanie, techniki

Leczenie pijawkami jest znane od zaranie dziejów. Korzystali z niego nasi przodkowie i dzięki temu przeżywali znacznie więcej lat, a także potrafili pokonać ciężkie choroby. Hirudoterapia wraca do łask i przynosi coraz lepsze efekty. Jakie są techniki leczenia pijawkami? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Żeby przystąpić do zabiegu, lekarz przeprowadza pogłębiony wywiad z pacjentem. Przede wszystkim chodzi o przyjmowane leki oraz choroby, których doświadcza osoba poddająca się terapii. Pijawki medyczne są hodowane w specjalnych warunkach, dzięki czemu nie przenoszą żadnych drobnoustrojów.

Żyjątko jest umieszczane na ciele pacjenta za pomocą otworu gębowego. Jest on zbudowany z przyssawki oraz trzech szczęk. Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/ rozpoczyna się w momencie ugryzienia. Podczas zabiegu pacjent może stracić od 4 do 8 ml krwi, w zamian za co otrzymuje substancje lecznicze wspomagające pracę organizmu.

Po zakończeniu terapii pijawki są utylizowane. W przypadku pacjentów, którzy po raz pierwszy korzystają z hirudoterapii używa się do czterech żyjątek. Leczenie trwa od 45 do 90 minut.

W trakcie leczenia za pomocą pijawek wykorzystywane są różne techniki. Wśród nich są:

  • leczenie miejscowe,
  • hirudoneuroterapia (związki oddziałują na układ nerwowy),
  • hirudokompleksoterapia (kompleksowe zastosowanie pijawek w leczeniu różnych schorzeń),
  • hirudoautoimmunoterapia (krew najpierw trafia do pijawki, a następnie jest pobierana i oddziałuje na układ limfatyczny),
  • hirudorefleksoterapia (wykorzystywana przy akupunkturze),
  • hirudoenergoterapia (pijawki są przykładane do konkretnych miejsce energetycznych w ciele).

Technika jest dostosowywana do terapii, której akurat potrzebuje pacjent. Jednak u osób mających problem z morfologią lub przy niektórych lekach, hirudoterapia jest wręcz zabroniona ze względu na niebezpieczne powikłania dla organizmu chorego.

Więcej na temat usług związanych z technikami leczenia pijawkami można przeczytać na stronie http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami.

One thought on “Hirudoterapia – zastosowanie, techniki

Dodaj komentarz