Techniki hirudoterapeutyczne, czyli jak stawia się pijawki?

Techniki hirudoterapeutyczne, czyli jak stawia się pijawki?

Wiele osób, które wybiera się na zabieg hirudoterapii nawet nie ma pojęcia o tym, że wykorzystywanych jest ponad 20 różnych technik leczenia. Często o miejscu przystawienia pijawek decyduje przede wszystkim schorzenie, które leczymy. Oczywiście najpopularniejsza jest technika leczenia miejscowego. A co z resztą? Jakie są inne metody stawiania pijawek?

Technika leczenia miejscowego

W tym przypadku wykorzystuje się do leczenia hirudozwiązki, wydzielane przez gruczoły ślinowe pijawek, w których znajduje się m. in. hialuronidaza, zwiększająca przenikanie przez błony komórek i tkanek innych związków. Mowa tu przede wszystkim o substancjach rozszerzających naczynia krwionośne i komórki, rozrzedzających krew czy związkach przeciwzapalnych. Pijawki przystawia się w miejscu bólu, ponieważ zasię oddziaływania miejscowego rozciąga się na jakieś 2,5-3 cm wokół miejsca przyssania się pijawki.

Hirudokompleksoterapia

Ta terapia wykorzystywana jest przede wszystkim w leczeniu profilaktycznym. Uważa się ją za najbardziej ekskluzywną i jednocześnie najbardziej skuteczną technikę. Pijawki przystawiane są w najbardziej efektywne, a jednocześnie najbezpieczniejsze obszary na ciele. W ten sposób leczy się większość chorób.

Hirudochemoterapia

Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) polega tu na oddziaływaniu poprzez system krwionośny człowieka. Wykorzystuje się tu odpowiednie punkty i strefy na ciele, by szybko wprowadzić do krwiobiegu pacjenta cenne hirudozwiązki. Wówczas substancje lecznicze oddziałują na odpowiednie dla różnych schodzeń organy wewnętrzne.

Hirudoenergoterapia

Pijawki oddziałują tutaj na system energetyczny człowieka. Każdy z nas ma na swoim ciele odpowiednie centra energetyczne i to właśnie tam przystawiane są pijawki. W ten sposób reguluje się przede wszystkim wszelkie zaburzenia w gospodarce energetycznej pacjenta.

Hirudorefleksoterapia

Tutaj oddziałuje się na biologicznie aktywne punkty na ciele. Są to miejsca wykorzystywane zwykle przy akupunkturze. Pijawki przystawia się do 2-3 punktów, w zależności od schorzenia, które usytuowane są na jednym z 12 meridianów.

One thought on “Techniki hirudoterapeutyczne, czyli jak stawia się pijawki?

Dodaj komentarz